۹ دستور صوتی جدید به گوگل Now اضافه شد

۹ دستور صوتی جدید به گوگل Now اضافه شد

0 556

گوگل Now، دستیار صوتی شرکت گوگل است که به‌صورت پیش‌فرض بر روی دستگاه‌های اندرویدی قرار دارد. این دستیار صوتی، اخیرا هوشمندتر از گذشته شده است و دستورهای صوتی جدیدی به آن اضافه شده است که می‌توانید با آنها، Wi-Fi یا بلوتوث دستگاه اندرویدی خود را روشن یا خاموش کنید.

هم‌اکنون می‌توانید با کمک نسخه‌ی اندرویدی گوگل Now، چراغ‌قوه‌ی دستگاه خود را روشن یا خاموش کنید. علاوه بر این، همچنین می‌توانید Wi-Fi یا بلوتوث را با گفتن “Turn Wi-Fi (Bluetooth) on” یا “Turn Wi-Fi (Bluetooth) off” خاموش یا روشن کنید. با گفتن این جمله‌ها، قادر خواهید بود تا به‌طور مستقیم، Wi-Fi یا بلوتوث دستگاه خود را خاموش یا روشن کنید.

یکی دیگر از دستورهای جدید، “Read my messages” است؛ با گفتن این جمله، پنج پیام‌های آخرتان نمایش داده می‌شود. بعد از آن، گوگل از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید پنج پیام آخر برای شما خوانده شود یا خیر. در صورتی که می‌خواهید برنامه‌ای را باز کنید، باید جمله‌ی “(نام برنامه) Open” را به گوگل Now بگویید. برای مثال، برای بازکردن برنامه‌ی فیس‌بوک، گفتن جمله‌ی “Open Facebook” لازم است. دستور صوتی جدید دیگر، مربوط به بازکردن بعضی از وب‌سایت‌ها است؛ می‌توانید با گفتن آدرس وب‌سایت موردنظر به گوگل Now، وارد آن وب‌سایت شوید.

از دیگر دستورهای صوتی جدید گوگل Now، می‌توان به “Open camera” اشاره کرد که برنامه‌ی دوربین را باز خواهد کرد. دستور صوتی “Record video” نیز برنامه‌ی دوربین را در حالت ویدیو باز خواهد کرد. دستور “Play music” نیز شما را به Google Play Music هدایت خواهد کرد. اگر هر شب قبل خواب، هشدار تنظیم می‌کنید، از این به بعد می‌توانید با گفتن “… set an alarm for” به دستیار صوتی گوگل، این کار را انجام دهید. در صورتی که از گوگل، تغییر روشنایی یا میزان صدای دستگاه را درخواست کنید، تنظیمات برای شما باز خواهد شد.

بدون نظر

پاسخی بنویسید